Den druhý

Dnes jsme navstivili Louvre. Deti tam stravily pres 2 hodiny a moc se jim to libilo. Samozrejme neni mozne tak rozsahlou pamatku projit za 2 hodiny, ale ty nejznamejsi dila jsme shledli. Potom jsme se vydali do Montmarteru, kde jsme navstivili vrch Sacré-Cœur, prohledli jsme si Pariz z nadherne vyhlidky a cestou na metro jsme jeste stihli vyfotit zarici budovu Moulin Rouge. K veceri dostaly deti cinu s ryzi, pred spanim jeste kolac a horke kakao. Vsichni jsou v poradku, ted vecer se dalo do drobneho deste, ale predpoved je stale velice prizniva.

 

Den třetí

Rano jsme spali hodne dlouho. Tech cca 18 kilometru, ktere jsme nachodili prvni den na vsech bylo hodne znat. Nicmene po snidani se deti vydaly opet do rusneho centra, kde obdivovaly napriklad Notre Dame. Tom, Arpi a Dick sli nejprve do Decathlonu a potom prosli pesky cele Champs-Élysées. Odpoledne jsme se vsichni sesli v kempu na brzkou veceri. Po ni na nas cekal zlaty hreb dne a zrejme i celeho vyjeydu: presne ve 20:00 nas postupne dva vytahy vyvezly 276 metru nad svitici Pariz, do nejvyssiho parta Eifelovy veze! Pro vsechny to byl uzasny zazitek. Vsichni jsou v poradku, zitra jeste prohlidka centra, foceni s vezi za dne a potom vecer balime a vydavame se na cestu zpet.

 

Den čtvrtý

Sobota byla posledním dnem našeho pobytu v metropoli Francie. Děti šly do centra, kde se mimo jiné fotily s Eiffelovkou, kterou navštívily večer. Stihly i nějaké nákupy. Kuchaři/řidiči zůstali v kempu a celý den postupně balili vše, co se dalo. Strhli stan, vyčistili ho a usušili, naložili všechny tašky do auta, uvařili večeři, přichystali jídlo na cestu, umyli nádobí a vše připravili pro odjezd. Odpoledne se pokusili chvilku spát, ale moc to nešlo.

Okolo 4 hodiny dorazily děti, snědly večeři a nasedly do autobusu. Kemp jsme opustili směrem do centra, které jsem si celé projeli a vydali se ven z města. Cestou jsme se zastavili ještě v jednom Decathlonu a v KFC na malé občerstvení. Když jsem se po skoro dvou hodinách jízdy konečně dostali z Pažíže, byla už tma a my jsem zahájili dlouhou cestu domů.

 

Den pátý

V noci ze soboty na neděli jsem jeli domů. Nejdříve bez dálnic Francií, okolo 3 hodiny v noci jsme překročili hranice do Německa a už po dálnici jsme pokračovali o něco rychleji směrem na Prahu. Cestou se radikálně změnilo počasí. V Paříži jsme si zvykli na krátké rukávy a i v noci tam bylo rozhodně tepleji, než v ČR. Cestou přes Německo jsme ale vjeli do mlhy, která nás doprovázela prakticky až do Prahy. Teplota k ránu klesla až ke 2 stupňům na nulou a snídaně na německém parkovišti se tak odehrála velice rychle.
Noc, kdy jsme jeli byla zvláštní také tím, že se zrovna měnil čas. Ve 2:59 přeskočil čas na našich mobilech opět na 2:00 - tak jsem vlastně měli hodinu navíc. Na základnu do Prahy jsme dorazili před půl jedenáctou, unavení, malátní, ale šťastní a plní zážitků.

 

Paříž 2011

 

Video z výjezdu

 

Den první

Dojeli jsme v poradku okolo 15:00 do kempu, postavili jsme stany a deti se vydaly na prohlidku moderni ctvrti, ktera je plna mrakodrapu. K veceri jim varime veprove na mrkvi. Cesta probehla hladce, na predmesti Parize jsme zastavili na nakupy v hypermarketu a v Decathlonu.

 

Zatim je tu teplo jako na sklonku leta a predpoved je take velice prizniva. Pro jistotu mame spacaky navic a plynove topeni, ale myslime si, ze je zatim nikdo potrebovat nebude.