_DSC0232.JPG
_DSC0232.JPG
_DSC0222.JPG
_DSC0222.JPG

Paříž 2014

 

V pátek 24.10. vyrazila skupina 22 lidí do Paříže. Do nejromantičtějšího města na světě jsme dorazili v sobotu ve 14:00. Ubytovali jsme se v kempu u Bouloňského lesíku a po krátké regeneraci po dlouhé cestě jsme vyrazili na první vycházku. Pěšky jsme došli do moderní čtvrti La Defense, kde jsme si prohlédli moderní zástavbu, mrakodrapy a dominantu čtvrti Grand Arc. Po procházce jsme poprvé vyzkoušeli metro a dojeli na náměstí Trocadero. Odtud byl nádherný výhled na Eiffelovu věž.

 

Po procházce a prvních fotkách s Eifelovkou jsme jeli do kempu, abychom nabrali síly na další dny. V neděli jsme prohlídku Paříže začali výletem od Vítězného oblouku přes Champs Elyseé na náměstí Concorde. Z tohoto místa jsme rychle spěchali k Eiffelově věži, protože jsme měli zarezervované lístky. Na Eifelovce jsme si užívali krásné počasí a úžasné výhledy na celou Paříž.

 

V podvečer nám ještě zbyl čas, a tak jsme ještě stihli prohlídku Muzea moderního umění a bleší trh. Následující den jsme vyrazili do umělecké čtvrti Montmartre a do čtvrtí okolo katedrály Notre Dame. Poslední den každý zvolil jiný program, někdo jel na nákupy, někdo do muzea D’Orsay , na projížďku po Seině nebo na kola. Večer jsme se sešli u aut v Bouloňském lesíku, dali si večeři a vyrazili zpátky do Prahy. Počasí bylo celou dobu moc pěkné, do Čech jsme dorazili ve středu ve 13:00. Všichni si výlet užili a vrátili se plní zážitků.