Předškolák

Souběžně s Miniklubem probíhá v dopoledních hodinách doprovodná činnost pro děti od 3 do 6 let (tzv. Předškolák). Předškolák děti připravuje na školu v podobných oblastech jako je tomu v mateřské školce. Děti chodí do bazénu, na lezeckou stěnu a do přírody, což jim pomáhá v rozvoji fyzické kondice. Jelikož je o starší děti postaráno našimi pracovníky, mohou se maminky věnovat svým nejmenším dětem a plně se zapojit do programu Miniklubu.

 

Děti se obléknou, vezmou batůžky se svačinou a vyrazí ven v jakémkoli počasí. Hrajeme s nimi jednoduché pohybové hry, využíváme dětský přirozený pohyb jako je běhání, skákání, lezení, šplhání, házení, přetahování... Používáme blízké městské parky, hřiště či jiné tématicky vhodné lokality.

 

Vedeme děti ke zdravým pohybovým návykům (např. neházet pravou rukou s pravou nohou vepředu, vyrazit na povel start...), základním dovednostem (přeskoky snožmo i jednonož, štafetový běh...) a povzbuzujeme k týmové spolupráci (což je v tomto věku náročné, ale důležité)

 

Děti nalézají větší radost z pohybu, kterého jsou schopny. Získávají odolnost, vytrvalost a sebejistotu a zvykají si na pobyt venku v jakémkoli počasí. Také se učí nosit svůj batůžek. Následnou otužilost dětí ocení jistě i maminky, protože děti jsou pak méně náchylné k nemocem.

 

Program Předškoláka

• rozcvička, při které se děti protáhnou a fyzicky připraví na nadcházející dobrodružství
• svačina (z vlastních zdrojů)
• výprava po okolí Radlic a Prokopského údolí. V zimních měsících je program zpestřen návštěvami blízkého brusliště 
• po obědě se předškolní děti opět scházejí při výrobě, která je připravována tak, aby si děti vyzkoušely co největší množství       výtvarných technik a postupů

 

Zpět

(c) 2015 - 2020 Sbor Jednoty bratrské v Praze. Made by CW design.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now