HISTORIE

_DSC0232.JPG 2015-5-10-23:1:33

HISTORIE SBORU

HISTORIE

Vznik sboru v Praze

 

Z jednotlivců, kteří dojížděli na nedělní shromáždění do sboru Jednoty bratrské v Benešově například proto, že studovali v Praze a byli členy jiných sborů Jednoty bratrské, postupně vznikla malá kompaktní skupinka. Časem vyvstala potřeba vedení této skupiny, samostatných nedělních shromáždění i vytvoření zázemí pro budoucí práci. Tyto věci byly vyřešeny na podzim roku 2001. Jako vedoucí práce v Praze byl Úzkou radou JB povolán Tomáš Růžička, který do té doby pracoval jako kazatel ve sboru Jednoty bratrské ve Frýdlantě v Čechách. Od září 2001 začaly pravidelné nedělní shromáždění v pronajatých prostorách na Náměstí Míru. Během listopadu se podařilo koupit rodinný domek v Radlicích, který sloužil jako byt pro kazatele a jako zázemí sboru slouží dodnes.

 

Sbor JB v Praze dnes

 

V současné době se našich aktivit účastní zhruba 200 dospělých lidí a padesát dětí školního věku. Kromě projektů, které popisujeme v našich aktivitáchklubech máme v současné době truhlářskou dílnu Cool Wood, provozujeme neziskovou společnost T4M, Campus Dobřív v Brdech, parfumerii a účetní a daňovou agenturu Luca poradenství. Více na našem rozcestníku.

 

Ve své práci zůstáváme věrní odkazu našich otců a investujeme svůj čas do dětí, mládeže a rodin, neboť i v dnešních dnech zůstává stále nejvyšší hodnotou lidský život. Jeho rozvoj, ochrana a spása jsou důvodem, proč jsme tady.

 

O bohaté historii Jednoty bratrské čtěte zde. Aktuální mapa Jednoty bratrské ve světě zde.