top of page
narys.png
billiard_velky.jpg
DSC_1774.jpg
kubb.jpg

Spółka Cool  Wood s.r.o. została założona przez kościół Unitas Fratrum (Moravian Church), w związku z tym jej wartości i etyka mają chrześcijańskie podstawy.

 

Zajmujemy się projektowaniem i wyrobą pomocy dydaktycznych przeznaczonych dla dzieci przedszkolnych i ze szkół podstawowych, drewnianych gier, którymi można się bawić na świerzym powietrzu, umieścić w szkolnych klubach i innych zamkniętych pomieszczeniach, jak również przeznaczonych do użytku domowego. Nasze produkty edukacyjne rozwijają wyobraźnię, motorykę, kreatywność i umiejętność pracy w grupie. Przy produkcji naszych gier, staramy się korzystać z materiałow naturalnych – dębowe drewno, chcemy tworzyć przedmioty nie tylko pożyteczne, ale też z ciekawym dizajnem. Nasze wyroby zabezpieczone są specjalnym, bezbarwnym olejem, zrobionym z nasion maku polnego, który jest bezpieczny w kontakcie z produktami spożywczymi.  Wszystkie nasze produkty są nieszkodliwe dla zdrowia. Tworzymy je ręcznie w Czeskiej Republice, biorąc pod uwagę potrzeby użytkowników.

 

Pomagamy dzieciom i ich rodzicom uczyć się pracować z drewnem i tworzyć proste, stolarskie przedmioty pod okiem pracowników spółki. Oprócz organizowania własnych klubów i publicznych akcji, proponujemy także innym ośrodkom edukacyjnym, instytucjom i grupom, możliwość użycia naszych materiałów stolarskich, jak i pracowników spółki, w celu poprowadzenia warsztatów stolarskich. Dzięki mobilnej stolarni, jesteśmy przygotowani prowadzić warsztaty także poza naszą stałą pracownią.

 

Organizujemy turnieje gier żetonowych, które produkuje spółka Cool Wood s.r.o. Chodzi o mało znane, ale popularne gry z różnych stron świata (np. billard holenderski, francuskie Le Passe Trappe, czy pikardyjskie D’Gomme i  Assiette). Owe gry łączy używanie różnej wielkości żetonów. Postanowiliśmy te ciekawe i innowacyjne  gry nie tylko produkować i pokazywać światu, ale także połączyć wszystkich nimi zainteresowanych, aby wszyscy chętni, mogli opowiadać o swoich doświadczeniach z tymi grami związanych i grać coraz lepiej. W ciągu roku organizujemy jednorazowe zawody i turnieje. 

 

Zależy nam na ludziach

Zależy nam na jakości i prostocie

Zależy nam na dizajnie i praktyce

Tworzymy piękne rzeczy i kolorowy świat

 

Dalsze informacje o naszej działalności i atrakcjach, znajdziecie na www.jbpraha.cz

Nowy produkt - gra Jeu des marteaux
bottom of page