top of page
Zarkoperfume

Objevte svět neobvyklých vůní a najděte tu svou.

Téměř po celý svůj život jsem snil o tom, že vytvořím parfém, který zachytí jedinečné prostředí, klima, životní styl a estetiku mé rodné Skandinávie. 

 

V roce 2008 jsem se rozhodl tento sen uskutečnit a začal jsem studovat umění tvorby parfémů. Byla to, a stále je, intenzivní, těžká cesta, která se pro mě stala celoživotním posláním. 

 

Stejně jako severská krajina, která mě inspiruje, je i oblast vůní rafinovaná, a to jak v detailech, tak i v dosud ohromných nezmapovaných oblastech. To, že je mohu objevovat, se pro mě stalo srdeční záležitostí a s hrdostí a zároveň pokorou se představuji jako jediný dánský tvůrce parfémů. 

Zarkoperfume
Zarko Ahlmann Pavlov Signature

Parfemářství je umění a každý umělec má svou vlastní vizi a přístup ke své tvorbě. Moje vize je vytvořit parfémy, které představí Skandinávii. Chci sloučit francouzské parfemářství se severskou striktně molekulární vědou. 

 

Stejně tak jako obrazy nebo hudební dílo i parfémy tvoří úžasné kompozice. Upřímně a hluboce toužím po tom, aby se tyto moje kompozice inspirované severským duchem, kterého si cením, staly opravdovým požitkem pro vaše smysly. 

Zarko Ahlmann Pavlov

Zarko Ahlmann Pavlov
bottom of page