Steampunk

Steampunk je podžánr sci-fi či fantasy. Název odkazuje na kyberpunk, žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie.

Steampunk se promítá i do módy. Jeho fanouškové vyrábějí a upravují oblečení, technologie či předměty určené k dennímu užití tak, jak by mohly vypadat ve světě steampunku.

Použít můžeme třeba starý natahovací budik, který je plný ozubených koleček. Z nich se dají vyrobit mimo jiné originální náušnice.

Postup je jednoduchý:

1. Připravíme si nějaká ozubená kolečka, starý řetízek, hodinové ručičky, bižuterní komponenty, vteřinové lepidlo a kleštičky.

2. Lepidlo naneseme jemně tam, kde chceme spojovat různě velké součástky.

3. Součástky spojujeme podle vlastní fantazie.

4. Pomocí očka a kleštiček spojíme součástky s řetízkem a se zakončením náušnic.

5. Výsledkem jsou osobité steampunkové náušnice.

Neváhejte nás navštívit kteroukoliv neděli osobně a zapojit se do našich zajímavých programů.

Více v kalendáři T4M.

KONZERVA_logo_gray.png
  • Sledujte nás na Facebooku
  • Sledujte nás na Youtube

Zakladatelem Komunitního centra je Sbor Jednoty bratrské v Praze.

Navazujeme na tradici i hodnoty našich předchůdců (J. A. Komenského, Jana Blahoslava a dalších), kteří obdobně sloužili ve své době svým součastníkům, využívajíce k tomu nejmodernějši technologie a poznatky tehdejši doby. Naše služby a základnu sborového domu i se zahradou nabízíme také různým skupinám, pro které rádi uspořádáme semináře, teambuildingové akce a kreativní dílny přímo na základě jejich konkrétních potřeb.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now