Životní styl 

March 18, 2018

Sousloví, které slýcháme čím dál častěji a ze kterého se stává magická formulka, kterou jisté kruhy lidí používají, aby dosáhli svých sobeckých cílů a zájmů. Svou reflexi tohoto tématu z biblického pohledu nabídl posluchačům stejnojmenné přednášky T4M v neděli 18. března pastor Jednoty bratrské Tomáš Růžička.

Postavení a role žen se napříč historií značně měnila, od pravěkých matek-rodiček přes starověké ideály krásy a inspira...

March 11, 2018

Také vás zajímá, jak je možné, že téma, které bylo dříve ve společnosti zcela tabu, je nyní tolerované a přijímané dokonce předládané na základních školách?

Autorem teorie oken je americký intelektuál Joseph P. Overton z konzervativního think-tanku Mackinac Center for Public Policy. V roce 2003 (ve svých 43 letech) zahynul během letecké katastrofy.

Overton popsal technologii změny veřejného mínění. Není to “návod”, ale výsledek...

February 26, 2018

Při každé výchově se dostáváme do napětí mezi tím, co je skutečně dobré pro naše dítě a co je dobré pro nás. Na jednu stranu se snažíme vychovat správně své děti, protože je máme rádi a chceme pro ně to “nejlepší”, na druhou stranu chceme mít také svůj klid nebo dosáhnout naplnění vlastních ambic, protože máme rádi sebe.

Neexistuje dokonalý model výchovy, jelikož děti i situace jsou různé. Nikdo nám nedá šablonu, jak se zachova...

January 28, 2018

V neděli 28. 1. 2017 proběhla přednáška Tomáše Růžičky na téma “Umění komunikace”.

Byl to zajímavý exkurz nejen ke kořenům komunikace, ale i k jejím novodobým prostředkům. Víte například, kdy a za jakým účelem vznikly zprávy SMS?

Kdy začaly být mobily opravdu mobilní akomu měli sloužit? Nejen na tyto otázky bylo v přednášce odpovězeno. V současné době přibývá nástrojů pro komunikaci, ale její kvalita se bohužel zhoršuje. Komuni...

November 26, 2017

Na T4M proběhla zajímavá přednáška o šíření mediálních zpráv a jak se v nich orientovat.

Média prostupují všemi sférami našeho života a čerpáme z nich většinu informací. Rozvoj digitálních technologií klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky. Jsou k tomu potřeba znalosti a dovednosti, které spadají do oblasti mediálního vzdělávání. 

Kritické myšlení

Zá...

November 19, 2017

V době "ekonomické krize" lidé přemýšlejí nad tím, do čeho investovat, protože se bojí o svou budoucnost. Zvlášť když se ví, že na důchody dnešních mladých moc peněz nezbude, ať už je dají do jakéhokoli pilíře. Nejsem zastánce životního stylu "vše pro děti", který často vede k jejich nesmyslné glorifikaci a nakonec ubližuje právě jim, protože z nich vychovává sobecké jedince s představou, že svět se točí kolem nich. Přesto věř...

November 5, 2017

V neděli 5. 11. 2017 proběhla v rámci programu T4M přednáška s velmi aktuálním tématem, neboť se zde v podání Jany Hučíkové mluvilo o alternativním vzdělávání. Vysvětlilo se, co tento pojem znamená, čím se liší od „běžných škol“ i jaké styly výuky se sem řadí.

Následně byly přiblíženy základní koncepty škol Montessori a Waldorfské a metodě nazvané unschooling. Poslední část byla věnována domácímu vzdělávání, neb...

October 22, 2017

Jak vážně brát nemoci? Kdy zajít k doktorovi a kdy nechat nemoci volný průběh? Je možné namluvit si nemoc?

To jsou otázky k jejímž zodpovězení nemusíte být nikterak studovaný. Stačí používat selský rozum a řídit se heslem „všeho s mírou“. Důležité je nepropadnout strachu a zároveň slepě nedůvěřovat lékařům. Doktor je také pouze člověk a tlak farmaceutických firem na prodej léků dopadá i na ně. Farmaceutickým firmám jde předevší...

October 1, 2017

1. 10. se přednáškou o Základech práva představil Jan Procházka, student práv a současně aktivní praktikant v advokacii.

Již úvodem Honza předestřel, že se nejedná (a ani jednat nemůže) o souhrn práva jako celku, ale spíše o okénko do právního světa a na jednotlivé důležité oblasti práva chystá pro zájemce seminář – momentálně je zájem o téma Pracovní právo a také o Základy smluvního a spotřebitelského práva.

Od definice práva,...

June 25, 2017

V posledních týdnech se radí zástupci členských zemí EU o možnostech, jak společně bojovat proti terorismu. Obyvatelé těch vyspělejších zemí se bojí dalších útoků, které mohou přijít kdykoliv a odkudkoliv, a všichni máme strach, že neznámí nepřátelé naruší náš klid, zničí naši životní úroveň a rozbijí to, co v Evropě systematicky mnoho let budujeme. Iluzi spravedlivého a ekonomicky silného "mega státu", kde se všichni mají dob...

Please reload

  • Sledujte nás na Facebooku
  • Sledujte nás na Youtube

Zakladatelem T4M z.ú. je Sbor Jednoty bratrské v Praze.

Navazujeme na tradici i hodnoty našich předchůdců (J. A. Komenského, Jana Blahoslava a dalších), kteří obdobně sloužili ve své době svým součastníkům, využívajíce k tomu nejmodernějši technologie a poznatky tehdejši doby. Naše služby a základnu sborového domu i se zahradou nabízíme také různým skupinám, pro které rádi uspořádáme semináře, teambuildingové akce a kreativní dílny přímo na základě jejich konkrétních potřeb.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now