Příroda

March 4, 2018

Věděli jste, že můžete porovozovat Birdwatching i v Praze? Nadšení pozorovatelé ptáků, Aleš a Eva Markovi, měli v neděli 4. 3. 2018 program přesně na toto téma. Birdwatching, neboli pozorování ptáků nemá příliš dlouho tradici. Jeho kořeny sahají do 19. století, kdy na počátku tohoto koníčku bylo závodní vybíjení holubů stěhovavých. Došlo to tak daleko, že byl tento druh úplně vyhuben.

Od té doby ušlo pozorování kus cesty a už s...

September 24, 2017

V novém školním roce začaly nedělní workshopy v neděli 24. 9. 2017

Zahájeny byly interaktivní přednáškou o přežití v přírodě. Řečníků bylo několik - Eva a Aleš Markovi, Etka Kučerová a Kryštof Halda. S posluchači prošli nejprve orientaci v mapě, jak vzdálenostní, tak výškovou, a Eva připravila i kvíz ze symbolů a značek objevujících se v mapě. Odměnou byl zákusek z kavárny.

Dále přišel na řadu Aleš, který obeznámil přítomné s do...

January 15, 2017

Máte dalekohled a čas. Víc nepotřebujete k tomu, abyjste  začali s birdwatchingem - koníčkem, který se stal celosvětovým trendem.

Přednáška proběhla na téma ptactvo v České republice.

Během přednášky se posluchači mohli dozvědět o životě ptaků ve všeh rořních období. Nejeno to, ale i jak se ptáci chytají a kroužkují. Mimo jiné byl zmíněn populární birdwatching - činnost spojená s pozorováním ptactva - „civění na ptáky“,„pozorov...

March 13, 2016

Mnoho vědců a filosofů prohlašovalo, že Země je obyčejným smítkem prachu, které je unášeno nekonečným vesmírem bez záměru a významu. Nicméně, poznatky současné astronomie naznačují pravý opak. Dnes víme, že složitý život na Zemi je možný díky dokonalé souhře mnoha činitelů.

Jsme závislí na atmosféře planety bohaté na kyslík, na velkém Měsíci, na planetárních sousedech a na přesné poloze Země ve sluneční soustavě a Mléčné dráze...

Please reload

  • Sledujte nás na Facebooku
  • Sledujte nás na Youtube

Zakladatelem T4M z.ú. je Sbor Jednoty bratrské v Praze.

Navazujeme na tradici i hodnoty našich předchůdců (J. A. Komenského, Jana Blahoslava a dalších), kteří obdobně sloužili ve své době svým součastníkům, využívajíce k tomu nejmodernějši technologie a poznatky tehdejši doby. Naše služby a základnu sborového domu i se zahradou nabízíme také různým skupinám, pro které rádi uspořádáme semináře, teambuildingové akce a kreativní dílny přímo na základě jejich konkrétních potřeb.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now