December 10, 2017

V neděli 10. 12. proběhla v rámci T4M přednáška na téma Smysl křesťanských Vánoc, kterou sipřipravil Jan Horálek.

Vánoce ani z křesťanského pohledu nejsou povinností slavit, ale zároveň v naší zeměpisné šířce a délce, se jedná o určité dědictví. Vypovídá o tom i jedna z nejstarších dochovaných duchovních písní Narodil se Kristus Pán. Z této v dnešní době známé koledy se vycházelo a jednotlivé části nám byly přiblíženy podrobněj...

November 14, 2017

Jednota bratrská patří mezi nejstarší protestantské církve v historii. Byla založena v roce 1457 v Kunvaldu u Žamberka. Již brzy se jejím charakteristickým znakem stala služba lidem.

Jednota bratrská zakládala nejen sbory, ale také školy a špitály. Věnovala se vzdělávání, řemeslům i hudebním a literárním hodnotám. Překložila Bibli do češtiny, což mělo obrovský význam pro zachování českého jazyka.

Rozvoj Jednoty bratrské byl uko...

October 8, 2017

V neděli 8. 10. 2017 byla na programu přednáška „Křesťanství a alkohol“. Tomáš Růžička ji pojal neformálně ve velmi příjemném duchu. Do publika byly kladeny otázky ohledně hranice mezi závislostí na alkoholu a běžným pitím.

Postupně tak byla tato pomyslná hranice zkonkretizována. Zajímavé bylo podívat se na alkohol optikou Bible a zodpovědět si otázky, zda Ježíš pil alkohol a pokud ano, proč?

Přednáška směřovala v důležitější...

September 24, 2017

Když se rozhlédneme kolem sebe, zjistíme, že jsme všichni v něčem úplně stejní. I když je člověk vzdělaný, s tituly před i za jménem, má podobné myšlenkové pochody jako člověk se základním vzděláním. I když je člověk introvert, zabývá se sebou stejně jako extrovert. Myslíme v prvé řadě sami na sebe a hledáme způsoby, jak bychom se měli v životě dobře. Vzdělaní nebo introvertní lidé dokáží tento fakt možná lépe zakrýt nebo omlu...

September 10, 2017

Také si myslíte, že neexistuje Bůh, protože dobří lidé umírají na rakovinu a na různých místech probíhají války? Jak by to Bůh mohl dopustit, když je dobrý a spravedlivý? Tomáš Růžička, pastor sboru Jednoty bratrské v Praze, nám ukáže co na toto téma říká Bible. Přijďte v 15:00 na volně přístupný seminář dlouhý cca jednu hodinu.

Více v audio nahrávce.:

Neváhejte nás navštívit kteroukoliv neděli osobně a zapojit se do našich zají...

April 23, 2017

Je počínání Islámského státu pouhé vyřizování si účtů na území Sýrie a Iráku, mezi šíity a sunnity, nebo se týká i nás? Kdo s kým a proti komu vlastně bojuje?

Více v audio nahrávce.:

Neváhejte nás navštívit kteroukoliv neděli osobně a zapojit se do našich zajímavých programů.

Více v kalendáři T4M.

April 16, 2017

Právo šaría je islámské právo, základ každého požadavku, který muslimové vůči naší společnosti činí. Pojďme se s ním seznámit, abychom pochopili myšlení a záměry lidí vyznávajících islám.

Více v audio nahrávce.:

Neváhejte nás navštívit kteroukoliv neděli osobně a zapojit se do našich zajímavých programů.

Více v kalendáři T4M.

April 9, 2017

Sledujeme zprávy o vlnách uprchlíků valících se do Evropy, teroristických útocích a násilném jednání emigrantů v evropských městech. Nutně se ptáme, o co jde lidem přicházejícím z  Blízkého východu, na čem stojí jejich náboženství a jak moc je toto náboženství propojeno s politickými ambicemi. Tomu můžeme porozumět, když se podíváme na historii politického systému zvaného islám.

Více v audio nahrávce.:

Neváhejte n...

January 22, 2017

Základy víry díl pátý.

Mnoho lidí o sobě tvrdí, že jsou "věřící" nebo křesťané. Proto jsme se rozhodli Vám poutavou formou přiblížit základní myšlenky a principy křesťanského života a ukázat na to, co dělá z člověka skutečně "věřícího".

Jak Bible vidí lidský život a co může Bůh nabídnout dnešním lidem? Ukážeme si, jaké jsou cesty, kterými můžeme svůj život promarnit, nebo ho plně využít. Program připravuje a vede Tomáš Růžička,...

January 19, 2017

V historii naší země se vyskytovalo mnoho obdivuhodných činů, lidí a situací, na které časem zapomínáme nebo které jsou dalšími generacemi tlumočeny jinak, než se skutečně staly. Pokud nerozumíme vlastní historii, nejenže se nemůžeme poučit z chyb, které pak stále opakujeme, ale nemůžeme pokračovat a rozvíjet ani to pozitivní, co naši předci vytvořili. Rád bych vám krátce přiblížil historii jedné malé, ryze české církve, která...

Please reload

Víra

  • Sledujte nás na Facebooku
  • Sledujte nás na Youtube

Zakladatelem T4M z.ú. je Sbor Jednoty bratrské v Praze.

Navazujeme na tradici i hodnoty našich předchůdců (J. A. Komenského, Jana Blahoslava a dalších), kteří obdobně sloužili ve své době svým součastníkům, využívajíce k tomu nejmodernějši technologie a poznatky tehdejši doby. Naše služby a základnu sborového domu i se zahradou nabízíme také různým skupinám, pro které rádi uspořádáme semináře, teambuildingové akce a kreativní dílny přímo na základě jejich konkrétních potřeb.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now