• Sledujte nás na Facebooku
  • Sledujte nás na Youtube

Zakladatelem T4M z.ú. je Sbor Jednoty bratrské v Praze.

Navazujeme na tradici i hodnoty našich předchůdců (J. A. Komenského, Jana Blahoslava a dalších), kteří obdobně sloužili ve své době svým součastníkům, využívajíce k tomu nejmodernějši technologie a poznatky tehdejši doby. Naše služby a základnu sborového domu i se zahradou nabízíme také různým skupinám, pro které rádi uspořádáme semináře, teambuildingové akce a kreativní dílny přímo na základě jejich konkrétních potřeb.

December 10, 2017

V neděli 10. 12. proběhla v rámci T4M přednáška na téma Smysl křesťanských Vánoc, kterou sipřipravil Jan Horálek.

Vánoce ani z křesťanského pohledu nejsou povinností slavit, ale zároveň v naší zeměpisné šířce a délce, se jedná o určité dědictví. Vypovídá o tom i jedna z nejstarších dochovaných duchovních písní Narodil se Kristus Pán. Z této v dnešní době známé koledy se vycházelo a jednotlivé části nám byly přiblíženy podrobněj...

November 14, 2017

Jednota bratrská patří mezi nejstarší protestantské církve v historii. Byla založena v roce 1457 v Kunvaldu u Žamberka. Již brzy se jejím charakteristickým znakem stala služba lidem.

Jednota bratrská zakládala nejen sbory, ale také školy a špitály. Věnovala se vzdělávání, řemeslům i hudebním a literárním hodnotám. Překložila Bibli do češtiny, což mělo obrovský význam pro zachování českého jazyka.

Rozvoj Jednoty bratrské byl uko...

October 8, 2017

V neděli 8. 10. 2017 byla na programu přednáška „Křesťanství a alkohol“. Tomáš Růžička ji pojal neformálně ve velmi příjemném duchu. Do publika byly kladeny otázky ohledně hranice mezi závislostí na alkoholu a běžným pitím.

Postupně tak byla tato pomyslná hranice zkonkretizována. Zajímavé bylo podívat se na alkohol optikou Bible a zodpovědět si otázky, zda Ježíš pil alkohol a pokud ano, proč?

Přednáška směřovala v důležitější...

September 24, 2017

Když se rozhlédneme kolem sebe, zjistíme, že jsme všichni v něčem úplně stejní. I když je člověk vzdělaný, s tituly před i za jménem, má podobné myšlenkové pochody jako člověk se základním vzděláním. I když je člověk introvert, zabývá se sebou stejně jako extrovert. Myslíme v prvé řadě sami na sebe a hledáme způsoby, jak bychom se měli v životě dobře. Vzdělaní nebo introvertní lidé dokáží tento fakt možná lépe zakrýt nebo omlu...

September 10, 2017

Také si myslíte, že neexistuje Bůh, protože dobří lidé umírají na rakovinu a na různých místech probíhají války? Jak by to Bůh mohl dopustit, když je dobrý a spravedlivý? Tomáš Růžička, pastor sboru Jednoty bratrské v Praze, nám ukáže co na toto téma říká Bible. Přijďte v 15:00 na volně přístupný seminář dlouhý cca jednu hodinu.

Více v audio nahrávce.:

Neváhejte nás navštívit kteroukoliv neděli osobně a zapojit se do našich zají...

April 23, 2017

Je počínání Islámského státu pouhé vyřizování si účtů na území Sýrie a Iráku, mezi šíity a sunnity, nebo se týká i nás? Kdo s kým a proti komu vlastně bojuje?

Více v audio nahrávce.:

Neváhejte nás navštívit kteroukoliv neděli osobně a zapojit se do našich zajímavých programů.

Více v kalendáři T4M.

April 16, 2017

Právo šaría je islámské právo, základ každého požadavku, který muslimové vůči naší společnosti činí. Pojďme se s ním seznámit, abychom pochopili myšlení a záměry lidí vyznávajících islám.

Více v audio nahrávce.:

Neváhejte nás navštívit kteroukoliv neděli osobně a zapojit se do našich zajímavých programů.

Více v kalendáři T4M.

April 9, 2017

Sledujeme zprávy o vlnách uprchlíků valících se do Evropy, teroristických útocích a násilném jednání emigrantů v evropských městech. Nutně se ptáme, o co jde lidem přicházejícím z  Blízkého východu, na čem stojí jejich náboženství a jak moc je toto náboženství propojeno s politickými ambicemi. Tomu můžeme porozumět, když se podíváme na historii politického systému zvaného islám.

Více v audio nahrávce.:

Neváhejte n...

January 22, 2017

Základy víry díl pátý.

Mnoho lidí o sobě tvrdí, že jsou "věřící" nebo křesťané. Proto jsme se rozhodli Vám poutavou formou přiblížit základní myšlenky a principy křesťanského života a ukázat na to, co dělá z člověka skutečně "věřícího".

Jak Bible vidí lidský život a co může Bůh nabídnout dnešním lidem? Ukážeme si, jaké jsou cesty, kterými můžeme svůj život promarnit, nebo ho plně využít. Program připravuje a vede Tomáš Růžička,...

January 19, 2017

V historii naší země se vyskytovalo mnoho obdivuhodných činů, lidí a situací, na které časem zapomínáme nebo které jsou dalšími generacemi tlumočeny jinak, než se skutečně staly. Pokud nerozumíme vlastní historii, nejenže se nemůžeme poučit z chyb, které pak stále opakujeme, ale nemůžeme pokračovat a rozvíjet ani to pozitivní, co naši předci vytvořili. Rád bych vám krátce přiblížil historii jedné malé, ryze české církve, která...

Please reload

Víra

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now