Křesťanství a alkohol

V neděli 8. 10. 2017 byla na programu přednáška „Křesťanství a alkohol“. Tomáš Růžička ji pojal neformálně ve velmi příjemném duchu. Do publika byly kladeny otázky ohledně hranice mezi závislostí na alkoholu a běžným pitím.

Postupně tak byla tato pomyslná hranice zkonkretizována. Zajímavé bylo podívat se na alkohol optikou Bible a zodpovědět si otázky, zda Ježíš pil alkohol a pokud ano, proč?

Přednáška směřovala v důležitější téma než hledání měřítka, zda pít či nepít, a to lásku k druhým. Na prvním místě není hledání toho, co ještě mohu nebo zvládnu já, ale jaký dopad má moje jednání na mé okolí a přátele. Dozvěděli jsme se, že alkohol může být vstupní branou pro deprese, nemoci a závislosti stejně jako pro naše zdraví a přátelství s lidmi. Je pouze na nás, jak ho využijeme.

Více v audio nahrávce.:

Neváhejte nás navštívit kteroukoliv neděli osobně a zapojit se do našich zajímavých programů.

Více v kalendáři T4M.

KONZERVA_logo_gray.png
  • Sledujte nás na Facebooku
  • Sledujte nás na Youtube

Zakladatelem Komunitního centra je Sbor Jednoty bratrské v Praze.

Navazujeme na tradici i hodnoty našich předchůdců (J. A. Komenského, Jana Blahoslava a dalších), kteří obdobně sloužili ve své době svým součastníkům, využívajíce k tomu nejmodernějši technologie a poznatky tehdejši doby. Naše služby a základnu sborového domu i se zahradou nabízíme také různým skupinám, pro které rádi uspořádáme semináře, teambuildingové akce a kreativní dílny přímo na základě jejich konkrétních potřeb.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now