top of page
118996640_103576068157288_89598423629539
scott-warman-rrYF1RfotSM-unsplash.jpg
IMG_6477.jpeg
nathan-dumlao-nBJHO6wmRWw-unsplash.jpg

SOUSEDSKÉ OBČERSTVENÍ

Stánek s venkovním posezením a krásným výhledem na Prahu, umístěný na konci ulice Na Vysoké I na Praze 5. 

Aktuální informace zveřejňujeme na našem facebookovém profilu. 

Vína z Dolních Bojanovic a čerstvě praženou kávu si u nás můžete zakoupit po celý rok.

Nově pro vás připravujeme čerstvý domácí žitný, vícezrnný a bramborový chléb.

Na čem si u nás můžete pochutnat?

Čerstvě pražená káva   I   Čerstvý žitný / vícezrnný / bramborový chléb   I   Vína z Dolních Bojanovic   I   Plněné bramborové taštičky   I   Domácí limonády   I   Domácí sušenky   I   Toasty   I   Klobásy

 

 

 

 

 

 

 

 

ČERSTVĚ PRAŽENÁ KÁVA

100% ARABICA Brazil Cerrado Dulce Diamantia (250g za 150 Kč)

Brazilská káva Cerrado Dulce je známá svou opravdu velmi malou aciditou, vulkanickou pěnou, spolu s výbornou hutností. Chutí Cerrado Dulce připomíná čokoládu, kde koncová chuť přechází do lískového oříšku.

 

100% ARABICA India Monsooned Malabar AspinWall AA (250g za 150 Kč)

Proces monsooning (monzunování): Tato dnes cílená metoda zpracování kávových zrn vznikla náhodou. Dokud nebyl postaven Suezský průplav, byla zelená zrna přepravována několik měsíců na plachetnicích, kde byla zrna vystavena dešti a větru. Během plavby získala zrna specifické zabarvení, změnila se chuť a připravený nápoj dostal jiný nádech, než když se připravovala v Indii před naloděním. Zákazníci si tuto chuť oblíbili a i nadále ji vyhledávali, proto se po zrychlení lodní dopravy začali hledat alternativy, aby káva chutnala stejně. V Indii se rozhodli využít monzunových větrů, které vanou v květnu a červnu. Postavili velké dobře větrané sklady na pobřeží, kam naskládají zelené zrna do výšky asi 20cm a nechají je vystaveny přírodním vlivům několik dní až měsíců, pravidelně je prohrabáváním provzdušňují. Následně je zabalí do pytlů, které pravidelně otáčejí, přebalují a nechávají znovu ovívat monzunovými větry. Poté se ručně přeberou a ta zrna, která byla monzunováním ovlivněna jsou exportována do pražíren.

 

Chuťový profil - velice silná, kořeněná chuť s přívlastkem tabáku a čokolády

 

100% ARABICA Malawi Mzuzu AA (250g za 150 Kč)

Kávové třešně se zde sbírají od časného rána a nejpozději v brzkých odpoledních hodinách putují na zpracování, kde se nejdříve třídí a čistí a teprve poté následuje fermentace. Suší se na vyvýšených stolech, aby se káva nedotýkala země. Veškerá malawiská káva je tradičně fermentována, což znamená, že se ze zrna odebere dužina a poté se káva propláchne, aby se odstranily jakékoli tuhé látky, které by mohly zapříčinit hnilobu a tím zničit celistvost kávy. Po sklizni se z kávy odebere slupka a poté se uloží do fermentačních nádob. Káva pokrytá rostlinným slizem je v nádobách uložena po dobu 24 hodin, někdy i několik dnů. To záleží na počasí, které vytváří podmínky pro množení bakterií, jež zbaví kávová zrna dužiny. Zrna se potom suší na vyvýšených postelích a uskladňují ve mlýně, kde čekají na svůj vývoz.

 

Chuťový profil - střední a šťavnatá acidita, v chuti ovoce s podtóny oříšků. Na to, že jde o africkou kávu je neobvykle sladká.

ČERSTVÝ ŽITNÝ CHLÉB

Rádi bychom Vám nabídli čerstvý žitný chléb, který pro Vás sami pečeme. Pečeme malé bochníky o hmotnosti cca 270 g za 30 Kč, abychom zajistili déle trvající čerstvost pečiva, o kterou se stará samotná kůrka, která udrží chléb čerstvý lépe než igelitové sáčky. Právě zakrojením pečiva začíná chléb vysychat, a proto je lepší kupovat více menších chlebů, než jeden velký najednou. Při větší spotřebě si tak zakoupením vícero menších chlebů zajistíte déle trvající čerstvost Vašeho pečiva a tím i lepší chuť.

Složení: mouka žitná 63%, semínka 15% (slunečnicová, lněná, sezamová), lepek pšeničný, jáhly, vločky, jedlá sůl, předželatinovaná žitná mouka 2%, mouka ječná sladová, sušený ocet, stabilizátor E 412 (Guma guar je přírodní stabilizátor a zahušťovadlo, takzvaná rozpustná vláknina), látka E 300 (kyselina L-askorbová snižuje oxidaci tuků a tím brání vzniku rakovinotvorných látek), bio slunečnicový olej 1%, droždí Instaferm, voda.

VÍNA Z DOLNÍCH BOJANOVIC

Hibernal (pozdní sběr, polosladké) - 190 Kč / lahev
Ryzlink rýnský a Pálava (panenské, polosladké) -190 Kč / lahev
Rulandské bílé (panenské, polosuché) - 170 Kč / l
ahev

Ryzlink vlašský (pozdní sběr, polosuché) - 170 Kč / lahev

Ryzlink rýnský (pozdní sběr, polosuché) - 170 Kč / lahev
Červené Cabernet Moravia (pozdní sběr, polosuché) - 170 Kč / l
ahev

Červené Zweigeltrebe (pozdní sběr, polosuché) - 170 Kč / lahev

PLNĚNÉ BRAMBOROVÉ TAŠTIČKY

 

Taštičky z bramborového těsta s různými náplněmi vyrábíme v pražských Holešovicích již dvacet let. Každá z nich váží poctivých 150 g a jedná se o jídlo, které pro Vás vyrábíme přímo na místě z regionálních surovin bez konzervantů a éček. Nyní je můžete ochutnat i na našem stánku (40 Kč za kus).

Více na www.prazsketasticky.cz

Sýr se šunkou

Uzenina s chilli

Zelí s uzeninou

Masová směs na cibulce

Špenát na cibulce

Niva s čubricou

 Jablko se skořicí

Mák s povidly

DOMÁCÍ LIMONÁDY

Stavte se k nám na domácí levandulovou nebo bezovou limonádu - 0,4 l za 25 Kč.

Čerstvá káva
káva
víno
taštičky
limonády
levandulezazvor.jpg
chléb
IMG_6480_retus.jpg
bottom of page